Kanseri durdurmak

İnsanlara yıllarca kemoterapinin kanser tedavisinde tek çözüm olduğunu söyledikten sonra sonunda John Hopkins alternatif bir yol olduğunu söylemeye başladı.

 1. Her insanın vücudunda kanser hücresi vardır. Bu hücreler çoğalıp bir kaç milyar olana kadar kendini belli etmezler. Doktorların hastalarına artık vücutlarında kanser hücresi bulunmadığını söylemeleri aslında kanser hücresi olmadığı değil tespit edilebilen bir kanser hücresi bulunmadığı anlamına gelmelidir.
 2. Kanser hücresi ortalama bir insan ömründe 6 ila 10 defa meydana gelir.
 3. Kişinin bağışıklık sistemi yeterince güçlü ise bu oluşan kanser hücresini yok edecek ve çoğalıp tümöre dönüşmesini engelleyecektir.
 4. Bir kişide kanser olması kişide çoklu beslenme yetersizliklerine işaret eder. Bu beslenme yetersizlikleri genetik faktörlere, çevresel faktörlere, beslenme ve yaşam tarzı faktörlerine bağlı olabilir.
 5. Bu beslenme yetersizliklerinin üstesinden gelmek için diet yapmak ve gıda takviyeleri almak bağışıklık sistemini güçlendirecektir.
 6. Kemoterapi hızlı çoğalan kanser hücrelerini zehirler. Aynı zamanda kemik iliği, mide-bağırsak vb. sistemlerdeki büyüyen sağlıklı hücreleri yok eder ve karaciğer, böbrekler, kalp, akciğerler vb organlarda tahribata neden olur.
 7. Radyasyon kanser hücrelerini yok ederken sağlıklı doku ve organlara da yakarak yaralayarak zarar verir.
 8. Kemoterapi ve radyasyon başlangıçta tümörün küçülmesine yol açar ancak kemoterapi ve radyasyon tedavisinin uzaması tümörün daha fazla yok olmasına neden olmaz.
 9. Vücut kemoterapi ve radyasyon ile çok fazla toksin yüklenmesine maruz kalınca, bağışıklık sistemi tehlikeye girer ve zarar görür. Dolayısıyla kişi çeşitli enfeksiyonlara ve komplikasyonlara yenik düşer.
 10. Kemoterapi ve radyasyon kanser hücrelerinin mutasyon geçirerek dirençlerinin artmasına ve yok edilmelerinin zorlaşmasına neden olabilir. Cerrahi işlem de kanser hücrelerinin başka taraflara atlamasına neden olabilir.
 11. Kanserle savaşmanın etkili yollarından biri de kanser hücresini bölünmek için ihtiyacı olan gıdalarla beslemeyip aç bırakmaktır.

  Kanser hücreleri ne ile beslenir?

  1. Şeker kanser-besleyicidir. Şeker kesilersek kanser hücrelerinin önemli bir gıdası kesilmiş olur.
   Not: NutraSweet, Equal, Spoonful gibi tatlandırıcılar Aspartam ile yapılırlar ve zararlıdırlar. Daha iyi bir doğal alternatif olan pekmez ve manuka bali sadece çok küçük miktarlarda olmak koşuluyla kullanılabilir. Sofra tuzunu beyazlatmak için bir kimyasal eklenir. Sofra tuzu yerine deniz tuzu veya Bragg Aminolari kullanılabilir.
  2.  Süt vücutta özellikle de mide-bağırsak sisteminde mukus üretimine sebep olur. Süt alımını kesmek ve süt yerine şekersiz soya sütü almak kanser hücrelerini ac bırakacaktır.
  3. Kanser hücreleri asit ortamında gelişirler. Et temelli diet asittir. En iyisi et yerine balık ve az miktarda tavuk yemektir. Et, özellikle kanserli kişilere zararı olan, canlı hayvan antibiyotikleri, büyüme hormonları ve parazitleri içerir.
  4. % 80 taze sebze ve meyve suyu, kepekli tahıllar, tohumlar, fındık ve biraz meyveden oluşan bir diyet vücudun alkalı (bazik) ortama dönüşmesine yardımcı olur. Kalan %20 de fasulye içeren pişmiş gıdalardan oluşabilir. Taze sebze suları kolayca emilip 15 dakika içinde hücre düzeyine ulaşabilen sağlıklı hücreleri besleyen ve büyümesini geliştiren canlı enzimler içerirler.Enzimler 40 derece sıcaklıklarda bozulular. Sağlıklı hücre üretimi için gerekli olan canlı enzimlerin sağlanması amacıyla, taze sebze suyu (fasulye filizi dahil çoğu sebze) için ve günde 2-3 defa çiğ sebze yiyin.
  5. Yüksek kafein içerikli kahve, çay ve çikolatadan uzak durun. Yeşil çay daha iyi bir seçenektir ve kanserle savaşan özellikleri vardır. Bilinen toksinler ve ağır metal alımını önlemek için iyi arıtılmış su veya filtrelenmiş musluk suyu için. Damıtılmış su asidiktir, damıtılmış su tüketiminden kaçının.
 12. Et proteininin sindirimi zordur ve çok sindirim enzimi ister.Bağırsaklarda duran sindirilmemiş et çürür ve toksin birikimine yol açar.
 13. Kanser hücrelerinin duvarları sert protein ile kaplıdır. Et tüketiminden kaçınmak veya daha az et yemek kanser hücrelerinin protein duvarlarına saldıran enzimleri daha çok açığa çıkarır ve vücudun öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmelerini sağlar.
 14. Vitaminler, mineraller, antioksidanlar, IP6, Flor-ssence, Essiac, EFAs gibi gıda takviyeleri vücudun katil hücrelerini etkinlestirerek kanser hücrelerini yok eder. E vitamini gibi diğer gıda takviyeleri aptosise (apoptoz – programlı hücre yıkımı) neden olur. Aptosis vücudun istenmeyen, zarar görmüş ya da ihtiyaç olmayan hücrelerden kurtulma yöntemidir.
 15. Kanser zihinsel, bedensel ve ruhsal bir hastalıktır. Proaktif ve olumlu bir ruh kanser savaşçısını muzaffer yapar.Öfke, karamsarlık, affetmezlik strese neden olarak vücutta asidik bir ortama neden olur. Seven ve affeden bir ruha sahip olmayı, sakin olmayı ve hayatın tadını çıkarmayı öğrenin.
 16. Kanser hücreleri oksijenli ortamda gelişemezler. Günlük egzersizler ve oksijenin hücre düzeyine kadar ulaşmasını saglyacak kadar derin nefes almak, oksijen terapisi kanser hücrelerini yok etmek için diğer bir yöntemdir.

Makelenin orjinal metnine ulaşmak için.

http://www.thelibertybeacon.com/2014/05/30/big-hospital-finally-telling-the-truth-about-cancer-johns-hopkins/

İlk tercümem, hatalarım varsa lütfen bildiriniz.

Yayınlayan

Sami

Profesyonel yazılım uzmanı, amatör fotoğrafçı, bisiklet aşığı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.